Wiadomości Górno
Trzecia była Katarzyna Socha (Smak Górno Poltino Azalia). U chłopców (90 km) 9. lokatę wywalczył Jakub Murias (Resovia), a 18. Wojciech Miazga, kolega klubowy Kasi. W zmaganiach młodziczek (30 km) 3. pozycje zajęła Zuzanna Flis, 5. Karolina Kozyra.
Podwójny sukces cyklistek z Brzózy Królewskiej. Kinga pierwsza, Brygida druga
Kolarze Poltino Smak Górno Azalii Brzóza Królewska rozpoczęli sezon szosowy. W Zamościu została rozegrana pierwsza seria pucharu polski, która była zarazem eliminacją do mistrzostw polski i ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. W jeździe indywidualnej ...
Hotel Gromada w Cedzynie, gmina Górno, powiat kielecki - jeden z najsłynniejszych obiektów w regionie, przez lata najnowocześniejszy hotel w Świętokrzyskiem, pod koniec 2015 roku zakończył swoją działalność. Obecnie trwa jego całkowite wyburzanie.
Słynna Gromada runęła. W Cedzynie będą apartamenty
Po tym jak do tartaku dotarła partia drewna z gminy Górno, leśnicy dostali sygnał, że są w nim wrośnięte odłamki pocisków. Rozmowy z okolicznymi mieszkańcami pamiętającymi czasy wojny pozwoliły ustalić, gdzie w ziemi mogą znajdować się pociski.
W gminie <b>Górno</b> wykopali dwie setki niewybuchów
Budowa pierwszego domu rozpoczęła się bowiem juz w październiku tamtego roku i w tej chwili jest na etapie wykańczania. - Chciałbym, żeby w przyszłości w gminie powstawały kolejne takie osiedla. Na razie mamy je w Górnie i Radlinie, ale chcielibyśmy, ...
Nowe osiedle domów jednorodzinnych powstaje w Radlinie
W Górnie odbył się Trzeci Turniej Szachów Szybkich o Puchar Wójta Gminy Górno. Zawodnicy rywalizowali w Zajeździe Biały Kruk. Paweł Bartkiewicz, zwycięzca w kategorii w rankingu do 1800 oraz Mariusz Cichocki, współorganizator tego turnieju.